Blogi - e-kaubanduse statistika 2020

10 fakti e-kaubanduse arengust ja suundadest

01.06.2020 E-äri

E-kaubandus on tugeval tõusulainel ning toome selle tõestamiseks Teie ette ka 10 fakti, mis põhinevad mitmetele suurtele uuringutele. Uuringud on viidud läbi nii USA-s, Inglismaal, Euroopas üldiselt kui ka Eestis. Ole kursis, kuhu poole triivima pead!

Vähemalt 90% klientidest algab teekond toote, teenuse või sinu firmaga tutvumisel internetist! Kui palju Sina kaupmehena sellesse panustad ja müügiks konverteerid? See on hea küsimus, mis peaks täna kõiki ettevõtjaid kõnetama. E-poodide omanike puhul on üsna lihtne, müük toimub otse veebist ning oma e-poe statistikat jälgides on konversioonimäär teada. Kuid, mis puudutab panust oma e-poe pidevasse arengusse, siis see on kindlasti punkt, millele tasuks pikemalt mõelda, sest maailma suund on üsna selge ja kui trendidega kaasas ei käi, siis paraku annab see tunda ka müügitulemustes.

 

10 fakti e-kaubanduse arengust ja suunadest on järgmised:
  • tänavuse statistika kohaselt moodustab 16% USA jaemüügi kogukäibest just internetiostud, Eestis jääb see veel aga 10% juurde, kuid on pidevalt kasvamas,
  • 2019 aastal tõusis globaalne e-kaubanduse käive 3,5 miljardi dollarini ning aastal 2023 prognoositakse tipuks 6,5 miljardit dollarit,
  • tänase seisuga on e-poodides šoppamine üks maailma populaarsemaid internetis tehtavaid tegevusi,
  • aastaks 2025 prognoositakse toidukaupade e-poodides jõudsat tõusu, mis kasvab koguni 20%-ni toidukaupade müügi koguturust,
  • 72% ostlejatest usuvad, et nad saavad internetist parema diili kui poodidest,
  • mobiiliga e-poodides ostlemine on kasvanud keskmiselt 33,8% aastas alates 2016 aastast ning jätkab tõusu,
  • 2019. aastal kasvas Eestis e-ostlejate arv 26% ning viimasel 5 aastal on see stabiilselt tõusnud 25-29% aastas,
  • Eestis on umbes 5000 domeeni, mis kasutavad e-poe platvormi, E-kaubanduse Liidu hinnangul on neist umbes 2000 aktiivsed.
  • Emori uuringu järgi on e-ostlejate top Euroopa riigiti UK 87%, Taani 84%, Rootsi 82%, Saksamaa 79%, Eestis 68%, Leedus 48% ning  Lätis 47% elanikest. Topi alumise otsa moodustab Bulgaaria 22% ning Rumeenia 23%.

 

Need faktid loovad üsna selge pildi, kuhu me liigume ja mida peaksid sisaldama ka ettevõtete ärimudelid. Kui oled täna juba toimiva e-poe omanik, siis kiidame Sind, sest oled õigel teel. Kuid kindlasti ei tasu siinkohal end lõdvaks lasta, sest hästi toimiv e-pood vajab uuenevate harjumuste tõttu ka pidevat parendamist, kasutaja jaoks mugavamaks muutmist ning ka aktiivset turundust. Muidugi ei saa siinkohal enam tahaplaanile jätta e-poe kasutusmugavust mobiilist, sest see on juba täna populaarsem seade just e-poodlemiseks ja info otsimiseks.

Kui oled jaeärisse kuuluv ning e-poodi veel ei oma, siis ehk panevad need faktid Sinus seemne idanema. Statistika räägib meie eest ja näitab, kuhu maailm on suundumas. Vaata oma ärimudel üle ning kui vajad abi, siis anna märku – aitame Su ettevõtte soovitud visioonile lähemale!

(Allikad: Britzfeel, E-kaubanduse Liit)